Тројца починати и нови 51 ковид позитивни во општините од Југоистокот за 24 часа

1052

Дваесет и еден пациент почина од ковид-19 за 24 часа, а регистрирани се 999 новозаболени од 3.566 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Меѓу починатите се двајца пациенти од Гевгелија и еден од Струмица. Во Југоистокот се регистрирани нови 51 случаи на ковид-19 и тоа во Гевгелија -23, во Валандово -8, во Струмица и Радовиш по -7 и во Богданци 6 новозаболени

Регистрирани се 711 оздравени пациенти. Меѓу оздравените има и од Струмица – 23, Гевгелија – 14, Богданци –  6, Радовиш – 3 и Валандово – 2

Во Југоистокот во моментов се водат 785 активни случаи со ковид-19. Најмногу во Гевгелија 327, во Струмица 237, во Валандово 78, во Радовиш 69, во Богданци 67 и во Дојран 7 случаи

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.