Тројца повредени откако со мерцедес се ,,забиле’’ во бензинска кај Радовиш

1276

Три лица се повредени откако со патничко моторно возило ,,мерцедес’’ се забиле во бензинската станица на Лукоил во Радовиш. Сообраќајката се случила околу 2 часот науро кога од засега непознати причини авомобилот се забил во оградата и информативната табла на бензинската станица која се наоѓа на излезот од градот

Настанот го потврди заменик портпаролот на СВР Струмица, Алакесандра Трајанова, која информираше повредените со возило на Итната медицинска помош се пренесени во болницата во Штип, а полицијата изврши увид на местото на несреќата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.