Три лица повредени во судар на три возила на патот Струмица Босилово (фото)

2080

Утрово на регионалниот пат Струмица – Ново Село (помеѓу селата Дабиле и Босилово)  се случи сообраќајка во која учествувале три возила. Во истата според првичните информации три лица се повредени од кои едно потешко и префрлени во болницата.

Како што објавија струмичките пожарникари на својата ФБ страна за спасување на повредените лица и гаснење на едно возило учествувала и ТППЕ Струмица со едно возило и 5 пожарникари

,, Користени се линија со вода и специјален хидрауличен алат. Благодарение на брзата интервенција изгаснат е едниот автомобилот кој беше во почетна фаза на горење, извадено е повреденото лице и предадено на екипата на брза помош,,, објавија од ТППЕ Струмица

Засега не се знаат причините како настанала сообраќајката. Надлежните допрва треба да ги утврдат причините

Фото Пожарникари Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.