Три лица повредени во сообраќајка на четири возила кај Василево струмичко

2100

Претпладнево околу 9 часот на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш на раскрсницата кај Василево се случи сообраќајка во која учествуваа четири возила. Најверојатно заради невнимание и непочитување на сообраќајните правила и прописи, според очевидци се судриле  две со две возила при што три лица се повредени. Повредените со возило на брза помош се префрлени во болницата.

Веднаш на лице место пристигна и екипа на полицијата за да изврши увид во сударот на Цитроен, Форд фиеста, Фиат пикап и Волво а сообраќајот го пренасочија по споредниот пат кон Струмица и Радовиш.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.