Три лица повредени во сообраќајка меѓу машина дрвосечачка и патничко возило кај Босилово

1383

Вчера кај населеното место Босилово се случи сообраќајка во која три лица се повредени. Како што информираше МВР незгодата се случила меѓу работна машина за сечење дрва каде со повреди завршиле возачот и сопатникот и патничко моторно возило ,,опел астра’’ кој поминал со полесни повредни. Повредените веднаш биле префрлени во струмичката болница

,,На 17.10.2020 во 07.35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, кај с.Босилово, се случила сообраќајна незгода помеѓу работна машина за сечење дрва, управувана од Б.Џ.(40) од Струмица и патничко возило „опел астра“, со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(21) од с.Петралинци, струмичко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на работната машина, а со телесни повреди се здобиле сопатникот одработната машина К.С. и С.Д., констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Во координација со Јавен обвинител, извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица’’, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.