Трајче Серафимовски првпат скокна и го фати светиот крст од осветените води во Струмица ( фото и видео)

1571

26 годишниот Трајче Серафимовски од Струмица имаше среќа при денешното фрлање по светиот крст во водите во Аквариус. Во конкуренција на 15 тина капачи, Серафимовски беше најбрз и најснаодлив во водите на Аквариус и успеа да го фати светиот крст на денешниот празник Богојавление и осветување на водите во Струмица.

Серафимовски посака на сите жители од општина Струмица, здравје, берќет и успех а од од струмчката епархија но и од општина Струмица и голем број спонзори доби повеќе подароци

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.