Тракторист се здобил со тешки повреди откако се излизгал од шумски пат и паднал во дол на Огражден

820

Вчера претпладне жител од населеното место Бориево – струмичко управувајки трактор со приколка паднал во дол на планината Огражден информираше МВР. Инцидентот се случил на шумскиот пат викан ,,Безгаштовски пат’’ а трактористот бил префрлен во струмичката болница.

..На 09.08.2020 во 07.30 часот било пријавено дека на шумски пат викан „Безгаштовски пат“, помеѓу Струмица и Берово, на планината Огражден, С.В.(31) од с.Бориево, управувајќи трактор со приколка, се излизгал од патот и паднал во дол. С.В. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. На местото на незгодата излегле полициски службеници од СВР Струмица’’ стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.