Тракторист од валандовско Пирава тешко повреден во сообраќајка кај ,,Железнички мост”

3001

Жител од населеното место Пирава кој управувал трактор марка ,,фергусон” се здобил со тешки повреди во сообраќајката што се случила вчера на местото викано Желелзнички мост во близина на селото, информираше МВР. Тој бил префрлен во гевгелиската болница по сообраќајката со  патничко моторно возило ,,алфа ромео” управувано од жител од радовишко Калуѓерица

,,На 14.09.2021 во 06.45 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на место викано „Железнички мост“ во близина на село Пирава, валандовско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „алфа ромео“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од К.Џ.(49) од село Калуѓерица, радовишко и трактор „фергусон“ управуван од М.С.(44) од село Пирава, валандовско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово,, стои во информацијата на МВР од каде апелираат за внимателно возење и почитување на сообраќајните правила и прописи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.