Тинејџерка од Габревци радовишко почина, паднала од трактор управуван од нејзиниот дедо

1584

Вчера во претпладневните часови на влезот во населеното место Габревци општина Конче-радовишко се случил немил настан во кој животот го загуби 16 годишна малолетничка од ова населено место. Како што информираше МВР таа се возела на трактор ИМТ 533 управувана од нејзиниот дедо од кој паднала и била прегазена од полуприколката.

,,На 06.09.2020 во 10.10 часот било пријавено дека на влез од с.Габревци, радовишко, 16-годишна малолетничка од с.Габревци, додека се возела на трактор „ИМТ 533“, кој бил управуван од нејзиниот дедо Ѓ.А.(60) од истото село, паднала и била прегазена од полуприколката, по што починала на местото на настанот. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Радовиш”, стои во дневниот билтен на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.