Тешко повреден жител од Стојаково откако синоќа со возило излетал од патот

2716

На 02.06.2022 во 00.20 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во село Стојаково, Г.А.(58) од ова населено место управувајќи патничко моторно возило „цитроен“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, соопшти СВР Струмица

Во незгодата според полицијата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар  Гевгелија, а увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.