Тешко повреден возач од Радовиш, со возило излетал од патот кон Плачковица кај ,,Чешме маале”

2406

Вчера во 17.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на место викано „Чешме маале“ на регионален пат планина Плачковица – Радовиш, Ј.З.(60) од Радовиш управувајќи патничко возило „тојота“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот.

,,Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Радовиш, а увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш,, соопшти СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.