Тешка сообраќајка во Богданци, едно момче загина а четири повредени

6942

20 годишно момче почина, а четири други од Богданци се повредени откако со патничко возило марка БМВ вчера излетале од улицата Маршал Тито во Богданци, соопшти МВР. Според полицијата, возачот 20 годишниот В. С. од Богданци по тешките повреди, бил пренесен на скопските клиники, каде починал додека останатите четири момчиња исто така од Богданци, се здобиле со телесни повреди.

.. На 28.11.2020 околу 04.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, патничко возило „бмв“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од В.С.(20) од Богданци, излетало од патот. Во незгодата возачот В.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде починал. Сопатниците во возилото Р.К.(19), Ѓ.Ш.(21), Д.Д.(21) и Н.Ш.(20), сите од Богданци, се здобиле со телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.,, соопшти МВР

Фото Радио Валандово

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.