Теона Галабовска најдобар млад спортист на Струмица за 2022, на тронот Хаџи-Тосева и Зетов

1282

15 годишната Теона Галабовска – капитенот на кадетскиот состав на ЖФК Тиверија е избрана за најдобар млад спортист на Струмица од екипниот спорт. Теона која настапува за сите генерации на женскиот фудбалски прволигаш од жирито доби 79 бодови

Второто место и припадна на најдобриот играч во младиснката екипа на ОК Наковски Волеј која минатата сезона стана Шампион – Добрина Хаџи Тосева. Таа е една и од најважните членски и на сениорскиот состав а од жирито доби 76 бодови

Третото место со 72 бодови му припадна на Димитар Зетов од КК Струмица кој лани со својот тим се избори за пласман во Првата лига. Зетов е и стандарден член на кошаркарската репрезентација М-16  а беше избран и во првата петорка на на ЕП А дивизија за овие кошаркари одржано во Скопје.

Наградите во ова категорија им ги додели советникот Сашо Милковски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.