Судар на Ауди и Форд ескорт во центарот на Струмица, повредени повеќе лица

2086

Во центарот на Струмица точно напладне се случи сообраќајна незгода во која повредени се повеќе лица. Пред ТЦ Глобал дојде до судар на две патнички моторни возила Ауди и Форд каде имало четворица патници меѓу кои и бремена жена

По сударот возачите на двете возила но  и дел од сопатниците во Фордот каде била бремената жена со возила на брза помош се префрлени во струмичката болницата. Полицијата направи увид

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.