Студиото „Visage“ од Струмица на нова локација и со нови третмани за поубав изглед и негувана и здрава кожа !

6647

Козметичкото студио „Visage“ од Струмица од неодамна се пресели во нови простории а паралелно ја проширува и палетата на услуги за сегашните и идните потенцијални клиенти. Станува збор за студио кое функционира веќе 23 години и зад себе има повеќе илјадници задоволни лица кои ги користат услугите и третманите на „Visage“ студио предводено од Магдалена Христова која контуинирано вложува љубов, посветеност и професионализам во ова област.

Новите простории се наоѓаат на улицата „Младинска“ во Струмица кои нудат поурбан и помодерен престој за клиентите но и  студио кое ќе биде во функција на сите третмани што ги прави екипата на „Visage“. Од таму откриваат дека со почетокот на месец март се воведуваат нови третмани за далеку поубава и посвежа кожа.

,, Козметичко фризерско студио Visage располага со многу третмани за лице, тело раце но сега на почетокот од пролетта и месец март би издвоила антицелулитни третмани, пакети на мадеро терапија, Vacuslim  третмани и блага вакумска терапија. За лице би издвоила освежување со мезотерапија со инјектирање на мултивитамински коктели со папуларно внесување. Bb-glow за добивање на сјај на кожата,, ни изјави Магдалена.

Магдалена која е дипломиран фармацевт а наскоро и специјалист по фармацевтска технологија вложува многу љубов и посветеност во својата професија но и контуинирано се едуцира од оваа област, следејки ги сите современи трендови. Вели дека едукацијата е важен дел од ова професија.

,,Сум била присутна на околу 50 работилници едукации и имам добиено сертификати кои се мојата гордост после толку години стекнато драгоцено искуство. Работам филери, мезотерапија, ботокс, микронедлинг со дермапен, плазма пен-остранување на пaпиломи, Bb-glow, микроблајдинг на веѓи, омбрешејдинг, Labelo-Lips.  На оваа да додадам дека сум сертифицирана од министерството за едукации со одобрени програми, учествувам во едуцирање на млади кадри, но за жал морам да признам дека многу од нив се со соништа за заминување од Македонија. Сепак мора некој да остане овде и да работи,, објаснува Магдалена Христова.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.