Струмички Шихан повторно избран за најдобар карате клуб кај младите во Македонија а Василев трета година најдобар тренер

1288

Карате клубот ,,Шихан’’ од Струмица повторно ги понесе сите награди во младинска конкуренција од страна на Македонската традиционална карате федерација за  2020 година. Управниот одбор на ова федерација одлучи да ги додели признанијата на најдобрите и најуспешните врз основа на постигнатите резултати на клубовите за минатата година. Според одлуката, КК Шихан од Струмица го понесе признанието за најдобар клуб во младинска конкуренција но ги има и најдобрите каратисти и тренер во земјава за 2020.

Како што објави  МТКФ, Шихан заради постигнатите резултати со своите млади каратисти и каратистики повторно го понесе признанието најдобар клуб во младите категории. Аналогно на тоа Александра Стојановска и Максим Илиев за најдобри во кадетска конкуренција додека Атанас Василев ја однесе титулата најдобар тренер во младинска конкуренција

Од прогласувањето на најдобрите минатата година кога ШИХАН беше најуепешен кај младинските конкуренции

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.