Струмички Астраион дома пропушти победа и освои само бод во пресметката со Јуниор КВ од Скопје

981

Струмички Астраион пропушти одлична шанса да ја забележа и втората победа во својата група од Сперлигашкото ракометно натпреварување на која се чека уште од стартот на првенството. Вечерва во спортската сала Парк, домашниот состав во последниот напад не постигнаа гол и мораа да се задоволат само со бод во пресметката со Јуниор Кисела Вода од Скопје, меч кој заврши 19:19

Струмичани во текот на целата средба имаа минимална предност  од еден и два гола, но гостите од Скопје секогаш успеваа да изедначат. Така беше и во финишот. Астраинци во последните минути влегоа со предност од плус 1 но ,,јуниорите’’ го вратија резултатот на егал. Струмичани не можеа преку Караиванов во последната минута да постигнат гол и да дојдат до втората победа.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.