Струмичките пожарникари спасиле лице од запалена куќа во Добрејци кое било во бесознание

766

Струмичките пожарникари утрово интервенирале за гаснење на запалена куќа во населеното место Добрејци при што спасиле лице кое било во бесознание на вториот кат. Вака објави ТППЕ Струмица на својата ФБ страна каде редовно информира за интервенциите кои ги имат на дневна основа. Како што стои во постот учествувале 5 пожарникари спасители со едно противпожарно возило а лицето било извлечено и по извршената реанимација го редале на екипа на брзата помош

,, Денес 24.03. 20201 во во 07.11 часот во с.Добрејци, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 5 пожарникари спасители учествуваше во гаснење на запалена куќа. При претрага на вториот кат во една од просториите е најдено лице паднато во бесознание поради густиот чад. Лицето е извлечено и е извршена реанимација по што е предадено на екипа на брза помош. Пожарот е успешно локализиран и ликвидиран,, стои во објавата на ФБ страната на струмичките пожарникари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.