Струмичките пожарникари извлекоа возач од излетано возило во провалија кон Цареви Кули

1231

Попладнево околу 18 часот на месноста ,, двата пата’’ кај Цареви кули, струмичките пожарникари учествувале во спасување на возач од патничко моторно возило кое излетало во провалија. Веста ја објавија на официјалната ФБ страна самите пожарникари кои во интервенцијата учествувале едно возило и пет пожарникари кои возачот го извлекле со алпинистички јажиња.

,,Денес во 17.57 часот покрај патот Струмица-Цареви Кули во близина на месноста викана Двата пата, ТППЕ Струмица со 1 ПП техничко возило и 5 пожарникари интервенираше на спасување на возач од автомобил кој беше излетен во провалија. Со алпинистички јажиња и носила возачот е извлечен и предаден на екипа на брза помош,, објавија струмичките пожарникари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.