Струмичка Беласица со цел плен во Виница, славеше против Слога

621

Фудбалерите на Беласица ја забележаа третата првенствена победа во Втората фудбалска лига на Македонија откако на гостувањето во Виница славеше против Слога со 2:1. Александар Коцев во 76 минута и Александар Милушев во 84 минута ја донесоа победата за струмичките сино бели откако домашниот Слога имаше водство по првото полувреме.

Со новите три бода Беласица сега има вкупно 12 и се пробија на средината од второлигашката табела( три победи три реми и три пораза). Тимот на Беласица со новиот стратег Благој Гуцев заслужено ги освоија трите бода а веќе следното коло му гостуваат на Пелистер во Битола кој е во самиот врв на второлигашкото друштво

Од останатите второлгиаши од Југоистокот, Детонит Плачковица се враќа со бод од Струга каде ремизираше со Караорман додека гевгелиски Кожуф претрпе пораз со 3:0 кај Беса. Радовишани со пет победи два нерешени исхода и два пораза се на петото место со вкупно 17 бода додека гевгелискиот второлигаш е на 11 место со 10 бода

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.