Струмичка Беласица со победа го почна пролетниот дел, со три гола го искачи Осогово во Кочани

581

Фудбалерите на Беласица со победа го стартуваа пролетниот дел од Втората фудбалска лига Исток. На гостувањето во Кочани славеа против Осогово со 3:0 и остануваат во трката за освојување на една од двете позиции кои даваат надеж за прволигашки билет.

Струмичките сино бели победата ја најавија уште во првите 4 минути од мечот кога од пенал и од игра двапати ја затресаа мрежата на Осогово. Беласица со ова победа има 31 бод три помалку од трето пласираната Каменица Саса која во финишот од средбата со пенал славеше против Кожув од Гевгелија и четири бода од Слова и прилепска Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.