Струмичка Беласица со добра игра освои бод на тешкото гостување кај прилепска Победа

711

Струмичка Беласица одигра без голови и освои бод на тешкото гостување кај прилепска Победа која се сметаше за фаворит на сввој терен за да остане на лидерската позиција. Струмичките синобели со желбата да останат во врвот на второлигашката табела од источното друштво им ги расипаа плановите на домаќините кои втор меч по ред се без цел плен

Беласица прикажа добра игра и не дозволи на Победа да наметне свое темпо. Со овој бод струмичани остануваат во трката за првите две позиции на табелата кои даваат можност за пласман во елитата. Тие се трети на табелата со 35 бода или 10 победи 5 нерешени исходи и 3 пораза

Слога од Виница ја превзеде лидерската позиција во источното друштво по победата над Саса. Има 39 бода, Победа од Прилеп има 37 а Беласица 35. Следното коло синобелите од Струмица го пречекуваат Детонит од Радовиш кој е осми на табелата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.