Струмичка Беласица најавува камбек во елитата, подобра и од Саса а по два нерешени меча Кожув во Гевгелија славеше победа

1786

Струмичките сино бели ја забележаа и третата победа во првенството и со максимален учинок е на врвот во Втората фудбалска лига Исток. На стадионот Младост во Струмица со головите на Митевски и Мирчевски Беласица ја надигра и Саса од Македонкса Каменица со 2:1. Ова е трета победа на момците на Ване Милков откако дома го надиграа Кит Го а во Могила прилепска Победа. На своето конто Беласица има вкупно 9 бода и се на лидерската позиција со штипска Брегалница

По двата нерешни резултати на стартот од второлигашкото натпреварување, гевгелиски Кожув конечно оствари победа. Во Гевгелија беше подобар од прилепска Победа со 2:1 . Во првото коло дома ремизираа со Тиквеш од Кавадарци а бод освоија и во Пехчево каде одиграа 1:1 со Кит Го.Со пет бода се проби во горниот дел од табелата

За разлика од струмичка Беласица и гевгелиски Кожув, радовишка Плачковица конечно освои бод во Втората лига откако по двата воведни пораза денес одигра 1:1 со пехчевскиот состав

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.