Струмичка Беласица ги полни противничките мрежи, го декласира и Осогово во Кочани со 5:0

539

Фудбалерите на струмичка Беласица остварија висока победа на гостувањето во Кочани против Осогово. Со головите на Трајков, Милушев, Коцев, Крстев и Давков славеа со убедливи 5:0 и остануваат во трката за првата позиција која носи директен биле за Првата лига. Головите во Кочани паднаа во второто полувреме откако синобелите се разиграа и беа далеку подобри од домашниот состав.

Беласица  пролетва нема пораз. Од 7 меча остварија 6 победи и едно реми. Постигнаа 25 гола а немаат примено ниту еден. Со ваков биланс струмичани се втори бод помалку од Слога Виница која има 48 бода. Струмичани со прилепска Победа имаат по 47 но подобра гол разлика. Саса од Каменица по поразот денеска веќе заостанува на четвртата позиција  и има 44.

Следното коло Беласица ја пречекува Саса

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.