Струмичката полиција приведе лице кое сакало да изврши полов напад и добил удари со тврд предмет

965

Утрово во 01.40 часот на подрачје на Ново Село од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода А.К.(28) од с.Борисово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело казниво по чл.186,ст.5 од Кривичниот законик, информираа од СВР Стрѕмица

Според соопштението вчера на 13.11.2020 околу 23.30 часот 67 годишна жителка на Струмица пријавила дека, додека била во својот дом дошол приведениот А.К. и истиот се обидел да изврши полови дејствија врз пријавителката која телефонски го повикала нејзиниот внук Б.Д. од с.Мокрино кој заедно со Ѓ.Н. физички го нападнале со тврд предмет А.К.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.