Струмичанка починала на лице место, откако во неа удрил паркиран камион кој се придвижил

2456

47 годишна струмичанка почина на лице место во Виница откако во неа и друго лице удрил товарно моторно возило марка ,,Застава’’ кое било паркирано кај градскиот зелен пазар  и од засега непознати причини се придвижило. Како што соопшти полицијата инцидентот се случил вчера околу 17 часот и 40 минути. Паркираното товарно возило „Застава“ без регистарски ознаки одеднаш се придвижило и удрило во две лица.

Од здобиените повреди 47 годишната струмичанка З.А. починала на лице место а другото лице било пренесено во најблиската болница по здобиените повреди. Полицијата веднаш излегла на лице место за да ги утврди причините за ова несреќа а увид изврши и дежурен јавен обвинител.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.