Струмичанката Александра Јанева придружен вокал на Тамара за ,,Proud’’ на Евровизијата во Израел

3214

Александра Јанева ќе биде дел од тимот на македонската делегација на Евровизијата во Израел. Таа ќе биде придружен вокал на Тамара во изведбата на песната ,,Proud’’ која добива позитивни критики од сите еворвозиски фанови.

,,Тамара е мојот омилен македонски артист и отсекогаш имала големо влијание на моето музичко созревање. ,,Proud’’ е најдобра песна која некогаш сме ја имале на ова натпреварување. Особено ме израдува повикот да се приклучам на евровизискиот тим на Тамара како придружен вокал. Верувам дека Тамара ќе блесне на сцена и сите ние ќе бидеме ,,Рroud’’ –  изјави за Дрнка.МК Александра Јанева

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.