Струмичанецот Секулов со победа на Балканското а ќе ја преставува Македонија на ЕП во пинг понг во Хрватска

2019

15 годишниот Борис Секулов од ППК ,,Астраион Мегаспин’’ од Струмица, член на Македонската младинска репрезентација забележа сигурна победа на Балканското првество за млади во Албена Бугарија во пресметката меѓу пингпонгарите на Македонија и Албанија која ја добија македонските пингпонгари со три победи.

Струмичката пингпонгарска надеж беше убедлив во дуелот со албанскиот репрезентативец освојувајки ги сите три сета како увертира пред утрешното второ коло на Балканскиот шампионат на кој учестуваат млади од 10 тина држави од овој дел на Европа и конкуренцијата е доста силна.

Секулов кој преставува огромна надеж на македонскиот пинг понг како член на Кадетската репрезентација на Македонија, по завршувањето на Балканскиот шампионат ќе земе учество на Европското првенство за кадети кое ќе се одржи во Вараждин во Хрватска

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.