Струмичанецот Дени Илиев избран за најдобар голман за последното коло од шампионатот на Полска

2037

Струмичкиот интернационалец Дени Илиев кој ја чува мрежата на Јагелонија е избран во тимот на последното првенствено коло од фудбалски шампионат на Полска. Илиев кој паралелно е и македонски репрезентативен голман, со својата екипа Јагелонија на гостувањето кај Краковија забележа победа од 1:0 а за победата еден од виновниците беше токму струмичанецот.

Дени Илиев кој својата кариера ја започна во струмичка Беласица и стаса до Арсенал од каде игра за Јагелонија како отстапен играч, со неколкуте одлични интервенции според полските медиуми заслужи да биде избран во идеалниот тим на 27 то коло на полската Екстра класа. Инаку  Јагелонија по 27 одиграни кола се наоѓа на осмото место на табелата и води борба за излез во Европа.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.