Струмица ја заврши изградбата на атмосферскиот канал во Габрово а при крај е улицата со шеталиште во Градско Балдовци

2066
Градоначалникот Коста Јаневски со соработниците денеска го посети населеното место Габрово кадешто заврши изградбата на атмосферскиот канал во должина од 360 метри. Со овој зафат се реши проблемот со атмосферските води во селото.
Го посетија и населеното место Градско Балдовци кадешто во завршна фаза е реализацијата на проектот ,,Улица со шеталиште”.
Се довршува поплочувањето на тротоарот на којшто ќе бидат поставени 16 клупи и до крајот на неделата ќе се изврши асфалтирањето на улицата во должина од еден километар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.