Струмица и нејзината гордост ФК Беласица ја исполнуваат душата на секој струмичанец -”Ајдуци” објавија видео

632

Навивачката група на ФК Беласица – Ајдуци, по повод празникот на градот Струмица ,,Св. 15 Тивериополски свештеномаченици,, но и по повод сто години од основањето на ФК ,,Беласица”објавија видео со запалени бакли од стадионот ,,Благој Истатов”.

Една и единствена нашата Струмица како и нејзината најголема гордост ФК Беласица, една целина која ја исполнува душата и срцето на секој струмичанец, засекогаш. Одбележување на сто години гордост на градот, ФК Беласица, како и денот на нашиот град Струмица.“ –напишаа „Ајдуци“

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.