,,Струмица е… ”- Видео разгледница за убавините но и зошто да се посети Струмица !

5305

По повод патрон празникот на Струмица ,,Св. 15 Тивериополски свештеномаченици” беше промовирана видео за убавините на Струмица со сите нејзини културно историски и археолошки локалитети, цркви и манастири, музички манифестации, во која првиот човек на општината Костадин Костадинов ја раскажува приказната  ,,Струмица е….”

Тргнувајки од песната ,,Еден прекрасен мајски ден’’ во изведба на Горан и Ленче Кукиќ  авторите на видео приказната Кире Пиличев и Ѓорги Кончалиев со одлично избрани видео кадри ги ,,носат’’ гледачите на сите поважни локалитети и манифестации во Струмица со акцент дека градот и општината го живеат модерното урбано време во кое двигатели се младите.

,, И кога велиме Струмица е….Секогаш  има што да се рече, но секогаш ама баш секогаш остануваме недоречени……раскажува градоначалникот Костадинов во видеото објавено на Show time.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.