Струмица град на културата – Што нуди програмата со 20-тина настани за месец јули

1296

Во месец јули според програмата на манифестацијата ,, Струмица град на културата 2021” треба да се реализираат околу 20 тина културни настани. Истите ќе се организираат од културните институции но и од општината која ја изготви програмата со сите предвидени содржини за годинава од Домот на културата, Завод и Музеј, Струмичкaта библиотека, Домоt за деца и млади….. Според информациите, за ова манифестација се планира да бидат реализирани околу 150 настани за што од државата но и од општината се обезбедени околу 15 милиони денари.

Сите информации околу настаните можете да видете и на офцијалната ФБ страна ,,Струмица град на културата-2021”

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.