Стојчев: Императив ќе ни биде да играме со Лехија Гдањск кој има огромна историја и тежи 15 милиони евра

1057

Пандевци добија атрактивен и тежок противник во првото квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА. Станува збор за послкиот Лехија Гдањск кој последното првенство за зврши на 4 позиција со вкупно 16 победи, 9 пораза и исто толку нерешни резултати од вкупно 34 кола. Лехија Гдањск од Полска беше најтежкиот можен противник од Групата 1 каде беа пандевци пред ждрепката во Швајцарија.

,,Добивме тежок противник но тоа не значи дека однапред се предаваме, напротив императив ќе ни биде да се соочиме со фудбалски клуб кој тежи приближно 15 милиони евра и има огромна историја. Двапати го има освоено КУПОТ но и Супер купот на Полска. Станува збор за екипа која последното првенство го заврши како четврти и има навивачи кои се сметаат за едни од најгласните во полскиот шампионат но и воопшто во Европа. Допрва ќе ги анализираме но повторно ќе кажам дека ќе ни биде императив да играме со полскиот состав,, ни изјави Стојчев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.