Стојанов: Скопје е фаворит но имаме свои адути, очекувам поддршка од струмичани во Штип за Беласица да се радува

357

Беласица во недела на стадионот во Штип го игра баражот со тимот на Скопје за пласман во Прва лига. Струмичките сино бели како второпласирани од источната група обезбедија можност да добијат билет за прволгиашката конкуренција но ќе треба да го поминат Скопје кој сезоната во елитата ја заврши на деветата позиција.

Стратегот Стојанов вели дека потајно го посакувале Скопје иако ја има фаворитската улога за неделниот меч. Составот на Скопје го има гледано на мечевите со Академија Пандев.

,, Ние имаме наши квалитетит и секако дека ке се бориме до последн атом да стигнеме до целта. Мислам дека ке биде цвртс натпревар. Очекувам голема поддршка од Ајдуците но и сите други влубеници во Беласица и треба да дојдат во Штип. Еден натпревар е и сè е можно, така што и Скопје не е непобедлив. Без разлика што е прволигаш. Нè очекува тврд и неизвесен натпревар, па нека победи подобриот. Скопје е фаворит, не го преценуваме, а и не го потценуваме. Но, нашата предност е во младоста. Се надевам дека на крај ние ќе се радуваме“, рече Стојанов.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.