Спасов, Василев, Целески – избрани за најдобар тренер во индивидуален спорт на Струмица за 2022

371

Тренерот на КБК Тим Зоран е избран за најдобар тренер во индивидуалниот спорт на Општина Струмица за минатата година. Зоран Спасов  признанието го доби бидејки од Државното првенство  во Скопје со своите членови освои 8 златни, 3 сребрени и 2 бронзени медали како и медали на турнири во Србија и Босна. Спасов доби 88 бодови.

Второто место го освои Атанас Василев од КК Шихан кој на Светскиот Шампионат и Куп задеца со младите каратисти освои 4 злата и 5 бронзи а на Дршавниот Шампионат  4 златни медали, две сребра и три бронзени медали. Жирито нему му додели 84 бода

Третото место и припадна на Верица Целески тренер во ППК Астраион Мегаспин која  со клубот обезбедија пласман во Прва лига а со Јуниорите до 19 години го освоија третото место.

Признанијата им ги додели советникто Ѓорги Танушев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.