,,Со нови спортски терени до нови спортски успеси” – Јаневски објави видео од изградените терени во Струмица

975

Првиот човек на општина Струмица Коста Јаневски на својата ФБ страна објави видео од изградените спортски терени во изминатито период. Како што вели тој во видеото вложувањето во спротски терени создава бенефити за цела заедница посебно во младите оти само со модерни услови и добра спортска инфраструктура може да се очекуваат спротски успеси

,,Создавањето модерни услови за спортување и рекреација создава бенефити за целата наша заедница. Вложувањето во спортска инфраструктура и во спортот значи вложување во младината, вложување во борбата против пороците на 21.век и вложување во здравјето на граѓаните,, објави на ФБ Коста Јаневски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.