Со закана кон вработената одземени пари од аптека во Гевгелија, соопшти полицијата

5520

Вчера во Гевгелија едно лице со закана одзело пари од дневен промет во аптека , соопшти полицијата. Настанот се случил во попладневните часови а полицијата ги превзема сите мерки за расчистување на случајот.

,,На 06.11.2022 во 16.57 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во аптека на ул.„Слободан Митров Данко“ во Гевгелија едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот,, соопшти СВР Струмциа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.