Со Горан Пандев се договорив опстанок и освојување на Купот а догодина атак на титулата, кажа Васоски новиот тренер на пандевци

2582

,,Академија Пандев ги има најдобрите услови за работа заедно со Вардар во земјава. Ова за мене е нов предизвик и се радувам што сум дел од приказната на Академија Пандев. Тимот има добар перспектива. Долгорочно се гледам тука и се надевам дека мојот концепт на работа ќе биде прифатен и ќе имаме заеднички успеси,,. Вака ни изјави Александар Васоски новиот тренер на пандевци кој од денеска го превзеде кормилото на стручниот штаб во ФК Академија Пандев

Васоски денеска го посети спротскиот комплекс Пандев каде се запозна со условите за работа. Кажа дека добро го познава тимот на Академијата  кој за пролетниот дел ќе се засили со најмалку 3-4 фудбалери  чии имиња не сакаше да ги објави. Кажа дека приоритетна цел му е да са се обезбеди опстанок но и да се освои Купот и излезе во фудбалска Европа

,, Прв приоритет ни е да обезбедиме опстанок да бидеме на средината на табелата а како втор приоритет ќе ми биде да го освоиме КУПОТ и да излеземе во Европа а веќе од следната сезона да направиме добар тим кој ќе атакува и на Шампионска титула. Токму за ова се договорив и со Горан Пандев,, рече ексклузивно за Дрнка.МК новиот стратег на пандевци – Васоски

Во моментов сенироскиот тим на Академија Пандев е на одмор а по Божиќ се очекува да ги започне подготовките за пролетниот дел кога ќе бидат познати и новите имиња што ќе го засилат тимот.

фото Дрнка.МК

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.