СОУ ,,Коста Сусинов” Радовиш од идната учебна година воведува и градежно геодетска струка

1714

Во СОУ Коста Сусинов во Радовиш во прва година од учебната 2022-2023 ќе се запишат 288 ученици во 9 паралелки (220 ученици во 7 паралелки со настава
на македонски јазик и 68 ученици во 2 паралелки со настава на турски јазик). Според објавениот Kонкурс на Министерството за образование во ова училиште ќе има Гимназиско образование, Геолошко рударско и металуршка, Електротехничка и Машинска струка а од наесен може да се запишат и на Градежно – геодетска струка

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.