Сопатник од Босилово потешко повреден во сообраќајка на две патнички возила

797

Синоќа на магистралниот пат Струмица Ново Село се случила сообраќајка во кое едно лице од Босилово е потешко повредено соопшти МВР од каде информираат дека во сообраќајката учествувале две патнични моторни возила.

,,На 17.03.2022 во 23.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4 Струмица-Ново Село се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.И.(32) од село Гечерлија, струмичко и патничко моторно возило „фолксваген поло“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.Д.(19) од село Босилово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „поло“, Р.Д.(52) од село Босилово, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.