Сообраќајка на патот Струмица-Радовиш кај Радичево

16443

Утрово на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш кај населеното место Радичево се случи сообраќајка заради што сообраќајот се одвива по споредниот регионален пат. Како што не информираше протпаролката на СВР Струмица Александра Трајанова според првичните информации во сообраќајката учестувале три возила а едно лице е повредено.

АМСМ објави дека заради сообраќајна несреќа, патот Струмица –Радовиш кај населеното место Радичево бил во прекин од 8 часот и 20 минути до 11 часот и 20 минути а сообраќајот во двата правца се одвиваше по стариот регионален пат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.