Сообраќајка во Гевгелија – почина скопјанец кој со мини морис излетал од мостот врз лимени гаражи

3862

Утровово Гевгелија се случи сообраќајка во која едно лице го загуби животот. Како што информираше полицијата станува збор за 50 годишен жител од Скопје кој со патничко моторно возило мини морис, движејки се по булеварот, на излезот од градот излетал од мостот надвозник и удрил во лимените гаражи на стамбените згради на тој предел од Гевгелија.

,,На 15.09.2020 година, околу 07,30 часот, на излезот од Гевгелија, случена е сообраќајна незгода во која животот го загубил ЗД(50) од Скопје , кој управувајќи ПМВ “Мини Морис ” со буг.рег.ознаки, излетал од патот односно од мостот удирајќи во лимени гаражи. Увид на лице место изврши јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Гевгелија. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција,, стои во информацијата од СВР Струмица

фото Канал ВИС

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.