Советот на Радовиш даде зелено светло за задолжување за изградба на Градски пазар

413

Советот на општина Радовиш даде зелено светло  за склучување  Договор за одобрување долгорочен кредит помегу Општина Радовиш и Комерцијална банка за реализација на проектот ,,ГРАДСКИ ПАЗАР, за која детално образложение даде градоначалникот Ацо Ристов. За реализација на овој проект Општина Радовиш ќе треба да се задолжи со кредит од 48 милиони денари или околу 780 илјади евра.

Општината се обратила до четири деловни банки а само Комерцијална доставила предлог врз основа на доставениот бизнис план. Кредитот е за реализација на првата фаза која опфаќа изградбата на деловните објекти.

За тоа дали Општина Радовиш може да се здолжи последниот збор ќе го има Владата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.