Снегот го наполни паркот во Струмица, голем број граѓани уживаа во зимската идила (фото)

1320

Снегот кој што од вчера почна да паѓа во Струмица а продолжи и денеска, испровоцира голем број струмичани да излезат на прошетка во големиот градски парк и да уживаат во зимската идила. Голем број граѓани со мали деца правеа сеншковци во големиот парк, додека дел од нив ги санкаа најмладите кои најмногу се радуваат на снегот кој се задржа

Според УХМР  снежната покрива во утринските часови во Струмица изнесуваше 9 см а температурите како што и беше најавено се под нулата. Вакво време со ниски температури се најавуаат и наредните денови.  Иако е студено сепак голем број струмичани денеска уживаа во неделната прошетка низ струмичкиот градски парк

Фото  Б. Ивановски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.