Славе Андонов од ВМРО ДПМНЕ прогласи победа за градоначалник во општина Василево

798

Славе Андонов кандидатот за градоначалник од ВМРО  ДПМНЕ за општина Василево објави победа на овие локални избори.  Членовите и активистите на ова партија веќе прославуваат во општинскиот центар. Според првичните неофицијални информации разликата на Андонов во однос на неговиот против кандидат Марјан Јанев од СДСМ е околу 30 тина гласа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.