Славеничко фото на Беласица по победата над фаворитот Шкупи во Скопје со голот на Демир (видео)

1035

Фудбалерите на Беласица го направија најголемото изнендадување на 27 првенствено коло од Првата фудбалска лига на Македонија откако во гости славеа победа над фаврозирираниот Шкупи со 1:0. Ова е 4 победа за струмичките сино бели кои грчевито се борат да дојдат до позициите за бараж за опстанок во елитата.

Демир беше стрелецот на голот за Беласица која одигра солидно прво полувреме и одолеваше на притисокот на Шкупи. Ниту во вторите 45 минута синобелите од Струмица не попуштија на притисокот на домашниот состав кој во обидите да избегне пораз не успеваше да го најде вистинскиот пат до голот на Беласица

Беласица остануа на дното од прволигашката табела. Има вкупно 17 бода, во моментов 11 помалку од Вардар и Ренова кои се на 11 и 10 место и 12 помалку од кратовски Силекс кои исто така се во опасната зона.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.