Си подадоа рака и си посакаа успех во трката за Градоначалник – Стоилков и Андонов се потпишаа за фер избори во Ново Село

1981

Почна кампањата за градоначалничките избори во Ново Село. Жителите на ова општина на 21 април ке се изјаснуваат меѓу кандидатот на ВМРО  ДПМНЕ Николче Стоилков и канидатот на СДСМ Никола Андонов. Тие двајцата пред стартот на кампањата во просториите на ОИК на Ново село потпишаа меморандум  за фер и демократски избори и се заложија за позитивна кампања. Тие и во изминатиот период се сретнаа при прошетка и си дадоа збор дека за овие избори ќе водат коректна кампања

Никола Андонов е кандидат на СДСМ. Познат  бизнисмен стопанственик од Колешино кој има вработено над 200 лица во својата компанија Колид. Во периодот од 2005 до 2009 беше градоначалник . Тој на гласачкото ливче е под реден број 7 и мото на неговата кампања е ,, Заедно напред, за Ново Село”

Адутот на опозиционата ВМРО ДПМНЕ Николче Стоилков е правник и вработен во Царинската управа. Тој е актуелен претседател на ОК на ова партија во Ново Село и на гласачкото ливче ќе биде под реден број 5. Пораката на неговата кампања е ,, Со чест и со труд, Ново село повикува”

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.