Синоќа фатени 17 пијани возачи по патиштата и улиците во Југоистокот соопшти МВР (видео)

636

Синоќа во периодот од 22.00 до 03.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на  Македонија. Според информацијата од МВР  санкционирани се 175 возачи од кои 17 во Југоистокот од страна на полициските припадници на СВР Струмица.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.