Синоќа три лица повредени во сообраќајка кај Дабиле во која учествувале три возила

1827

Синоќа во 23.10 часот на Магистрален пат А4 Струмица – Ново Село, во близина на село Дабиље се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички возила, соопшти МВР во која возачите се здобиле со повреди

,,Во сообраќајката учестувале патничко возило „фолксваген поло“ со италијанска национална ознака, управувано од В.А.(52) од село Еднокуќево, струмичко, патничко возило „ауди а3“, управувано од М.М.(31) од Струмица и патничко возило „фиат типо”, управувано од М.К.(52) од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки.Во несреќата возачите В.А. и М.М. се здобиле со тешки телесни повреди, а возачот М.К. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица,,соопшти МВР

Увид извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.